Trys iš keturių moterų norėtų, kad jų vyrai maistą gamintų dažniau

Trys iš keturių moterų norėtų, kad jų vyrai maistą gamintų dažniau

Vyrai ir moterys vis dažniau drauge atlieka įvairius buities darbus, neskirstydami jų į vyriškus ir moteriškus. Tačiau didžiausias kasdienis “galvos skausmas” kuo pamaitinti šeimą, panašu, iki šiol Lietuvoje labiau lieka moterų rūpesčiu. 75 proc. moterų norėtų, kad jų vyrai namuose maistą gamintų dažniau, rodo šalies gyventojų įpročių tyrimas.

“Vakarienės prenumeratos” užsakymu atlikta “Spinter tyrimai” apklausa parodė, kad vyrų ir moterų supratimas, kaip dažnai kuris namuose gamina maistą, skiriasi. 43 proc. vyrų teigė tai darantys bent keletą kartų per savaitę, tačiau tik 28 proc moterų mano, kad jų vyrai namuose gamina taip dažnai. Tuo tarpu 30 proc. vyrų ir 40 proc. moterų teigia, kad vyrai namuose gamina rečiau nei kartą per mėnesį arba net niekada. Dažniau maistą namuose gamina vyrai, gaunantys didžiausias pajamas ir gyvenantys didžiuosiuose miestuose.

“Mūsų nenustebino tokie tyrimo rezultatai, – teigia “Vakarienės prenumeratos” įkūrėja ir vadovė Jurgita Levickienė. Savo paslauga iki šiol siekėme skatinti kokybiško maisto gaminimą namuose, o dabar, matydami realius skaičius, kelsime sau dar vieną uždavinį – atkreipti visuomenės dėmesį ir paraginti vyrus daugiau laiko praleisti virtuvėje! Dažnai vyrai teisinasi, kad neužsiima maisto gamyba, nes tuo metu yra užsiėmę kitais namų darbais, tačiau iš tiesų nėra kito tokio buitinio rūpesčio, kuriam reikėtų skirti tiek laiko kiekvieną dieną, kaip maisto gamyba.”

Tyrimo metu respondentų buvo klausta, kodėl vyrai negamina dažniau. Populiariausi atsakymai: tuo metu būna užsiėmęs kitais buities darbais (28 proc.), vėlai grįžta iš darbo (23 proc.), nemoka (19 proc). 17 proc. vyrų teigė, kad moterys jiems tiesiog nepatiki maisto gamybos. 

13 proc. visų respondentų teigė, jog maisto vyrai negamina dėl to, kad tai yra moterų rūpestis. Šios nuomonės dažniau laikosi 46 m. ir vyresni tyrimo dalyviai, mažesnių miestų gyventojai.

Vis tik dauguma dailiosios lyties atstovių pageidautų, kad vyrai virtuvėse suktųsi dažniau: labai norėtų 34 proc., greičiau norėtų – 41 proc. 

“Mums taip pat buvo svarbu išsiaiškinti, kaip moterys praleistų tą laiką, kuris atsilaisvintų, jei prie viryklės jas dažniau pakeistų vyrai. Daugelis kitų pasaulyje atliktų tyrimų teigia, kad būtent dėl nenutrūkstamo buitinių rūpesčių srauto moterys turi mažiau galimybių siekti profesinės karjeros, jos greičiau aukoja savo interesus vardan šeimos reikalų, nei vyrai,” – atkreipia dėmesį J. Levickienė.

Beveik trečdalis tyrime dalyvavusių moterų atsiradusį laivą laiką iš tiesų skirtų savo reikmėms: užsiimtų mėgiama veikla (paskaityti knygą ar užsukti į sporto klubą), skirtų kelias papildomas valandas profesinei veiklai. Šiuos atsakymus rinkosi 18-35 m. respondentės, didesnių pajamų atstovės ir didmiesčių gyventojos. 

Vis dėlto didžiausia dalis – 47 proc. – moterų tuo metu rinktųsi užsiimti kitais namų rūpesčiais (vaikų namų darbais, skalbimu, valymu ir pan.). Sunkiausiai nuo buities rūpesčių atsiplėšti pavyktų mažesnių ir vidutinių pajamų grupės atstovėms. 

Beje, vyrams ėmusis inciatyvos virtuvėje net 23 proc. moterų nepaliktų savo vyrų ir būtinai jiems padėtų. Tokios nuostatos būdingos vyriausiomstyrimo dalyvėms, žemesnio išsimokslinimo atstovėms, mažesnių miestų ir kaimo vietovių gyventojoms.

“Kadangi toks tyrimas buvo atliktas pirmą kartą, neturime galimybės palyginti ilgalaikių tendencijų, tačiau aš noriu tikėti, kad jos yra moterų naudai, – teigė J. Levickienė. Visuomenė keičiasi, keičiasi ir jos įpročiai, o taip pat atsiranda naujų galimybių, padedančių net ir niekada gyvenime maisto negaminusiems vyrams užtikrintai jaustis prie viryklės, ir taip džiuginti savo mylimas moteris bei rodyti pavyzdį namuose augantiems vaikams.”

Tyrimą atlikusios bendrovės Spinter tyrimai vadovas Ignas Zokas pastebi, kad šiandien daug kalbama ir atliekama daugybė tyrimų dėl besikeičiančių vyrų ir moterų rolių darbe, tuo tarpu namų “frontas” dažnai nepelnytai pamirštamas. “O juk būtent čia suaugusiųjų  elgesio modelį perima jų vaikai. Jeigu jie nuo mažumės matytų draugiškai virtuvėje besisukiojančius ir mamą, ir tėtį, ilgainiui keistųsi reikalai ir profesinėje aplinkoje. Viskas prasideda nuo mažų dalykų,” – sako I. Zokas.

Tyrimas atliktas 2017 m.Tyrime dalyvavo šalies gyventojai nuo 18 iki 75 metų amžiaus. Tyrimo metu buvo apklausta 1008 respondentai. Klausimai apie vyrų gaminimą namuose pateikti tik su sutuoktiniu/partneriu gyvenantiems respondentams (N=631).

Išsamūs tyrimo duomenys pateikiami šioje nuorodoje: https://goo.gl/Kvqo4u

Jūsų užsakymas

Pristatymo miestas:
Pristatymo data:

Jūsų krepšelis dar tuščias

Beliko tik užsisakyti vakarienės krepšį ir išsirinkti patiekalus
cat
Pridėti dar vieną
Padovanok vieną vakarienę ukrainiečių šeimai
VISO:
Nuolaida:

Rinkitės iš e-parduotuvės

Pristatymas
Kaina: 5.00 €
Iki nemokamo pristatymo liko
*Dovanų kuponui pristatymo sąlyga netaikoma
VISO:
Pirkti arrow rodykle
Įvyko klaida, bandykite dar kartą.

Sėkmingai įdėta į krepšelį

Tęsti apsipirkimą

Sėkmingai įdėta į krepšelį

Tęsti apsipirkimą
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.