Sprendimų nuovargis.
Buvau apie tai girdėjusi, bet savo kailiu labai aiškiai jį pajutau, kai vieną dieną apsiverkiau vonioje, rankoje laikydama naują vaikų šampūną su dozatoriumi. Jis sulūžo pirmą dieną, ir aš stovėjau ten ieškodama sprendimo, į ką tą šampūną supilti.
Tada turbūt fiziškai pirmą kartą pajutau, kad nebeturiu jėgų GALVOTI.
Vadovauju dviems įmonėms. Pastarieji metai su pandemijos iššūkiais turėjo savų pliusų ir savų minusų. Ir tikrai turėjo ir vis dar turi LABAI DAUG KLAUSIMŲ, kuriems reikia atsakymų. Kiekvieną dieną! Pastebėjau, kad kažkurie vidiniai resursai nebeatlaiko. Dienos pabaigoje ėmė erzinti net elementarūs buitiniai klausimai apie vaikų aprangą ar veiklas.
Sprendimų nuovargis (angl. Decision fatigue) yra ne naujas terminas. Pastaraisiais metais su juo susidūrė daugiau žmonių nei bet kada anksčiau. Beje, mokslininkai apskaičiavę, kad per dieną žmogus priima apie 35 tūkst sprendimų!
Nesigilinant į tai, kas vyksta smegenyse, pasidalinsiu keletu idėjų, ką žmonės daro, kad sumažintų kasdieninių sprendimų kiekį.
Daktarai sako, kad jaučiant sprendimų nuovargio simptomus, svarbiausi trys dalykai: geras miegas, atostogos ir kokybiškas maistas. Kaip, beje, ir nejaučiant simptomų.. 😉